7 Haziran 2013 Cuma

Çılgın Çapulcu Gençlik


AKP iktidar olduğunda, onlu yaşlarında olan gençler, neredeyse önceki hükumetleri hatırlamıyor bile. Her biri, bu hükumetin geldiği yıllarda bilgisayarları başında öldürüyorlardı vakitlerini, sonra ki zamanlarda akıllı telefonlarda mesajlaşan, Facebook ve Twiter da vakitlerini geçirdiklerini sandığımız o çocuklar; meğer on bir yıldır bugün için birbirlerine mesaj gönderiyor, twetler atıyormuş.
Meğer Facebook durum güncellemeleri, paylaşımları, şifreli mektup görevi görüyormuş. Yer bildirimleri, görev yerindeyiz anlamı taşıyormuş. Meğer tatil beldelerinde çekilen fotoğrafları birbiriyle paylaşan bu gençler aslında, gittikleri beldelerde, toplantılara gidip durum değerlendirmeleri yapıyor, örgütleniyor ve tatildeyiz süsü veriyorlarmış.
 Meğer Farmwile de fidan dikmeleri, tarlarına domates, patlıcan ekmelerini, birbirlerine gerekli alet edevat göndermeleri bir imece ön çalışmaymış. Meğer, o oynamaktan sıkılmadıkları strateji oyunlarını nasıl direşileceğini öğreniyorlarmış. Meğer, kursa giderek gitar çalmasını öğrenen bir genç, bunu kızları etkilemek için değil de, bir Toma aracına karşı çalacağının eğitimini alıyormuş.
Meğer, Çarşı grubu, BJK başkanına  “Yıldırım Demirören YETERRR” derlerken naklen yayında milyonlarca gence biz hazırız mesajı veriyormuş.
Meğer, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş birbirlerine düşmanmış gibi davranan ebedi dostlarmış.      
O edilen kavgalar, bu büyük birleşme öncesi bir taktikmiş.
Meğer her biri biyolojik silah uzmanıymış. Sütü suyla karıştırıp yüz yıkamalar, limonlar, 5 litrelik su şişesinden gaz maskesi üreten bilim adamlarıymış.
Meğer, “Anne ben arkadaşımda kalacağım bu gece” dediklerinde bizim  hiç anlamını bilmediğimiz Toma ( Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı ) aracına karşı Poma ( Polis Olaylarına Müdahale Aracı ) adını koydukları aracın maketi ile uğraşıyorlarmış.
Meğer, bu çapulcu gençler, medyanın satılmış lığının farkında olduğundan olsa gerek, her biri Televizyon ve Habercilik eğitimi almışlar gizliden gizliye. Tüm dünyaya hem yazılı hem görsel yayın yapıp gerçek bilgi paylaşımında bulundular.
Bu apolitik gençler meğer kendilerine atılan biber gazı kapsüllerinin boşlarına, dolmalık biber yapma zekasına sahipmiş. İçine toprak koyup fidan dikerek, -alan olmasa da- mesaj vermeyi çok iyi biliyorlarmış.
Meğer, yıllardır okudukları o mizah dergileri, bu olaylarda mizah yapamayacak duruma düşen mizahçıların önüne geçecek seviyeye gelmiş.

Meğer bu ÇILGIN ama ÇAPULCU GENÇLER, tüm Türkiye’yi kandırmışlar.

Meğer onlar ATATÜRK’ün gençlere verdiğini görevi yerine getirmek için yıllardır çalışıyorlarmış.

AŞK olsun size Çapulcu ve Kısmen Ayyaş gençlik. AŞK olsun!  AŞK’sız yapılan işler de başarı olmaz zaten. Hem AŞK olsun, hem de kocaman bir HELAL olsun!

Son olarak…

Yaralanan polisi ambulansa taşıyan, polisine börek ikram eden, polisine kitap okuyan, polisine gitar çalan ve polisine çiçek veren, bu gençler sizinle savaşmıyor, savaşmayan bir gençliği yenemezsiniz.


MEĞER BİR AĞAÇ NE KADAR MEYVE VERİYORMUŞ!

Haziran 2013

ABDAL YAZILAR          

Not: Bu yazının alt kısmında bulunan yorum bölümüne yorum yazabilir, Facebook'ta paylaşabilir veya Facebook sayfamızı beğenebilir hatta arkadaşlarınızı davet edebilirsiniz.
Ayrıca sitenin sağ alt kısmında "bu siteye katıl" yazısına tıklayarak siteye üye olabilir ve Twiter hesabımızdan takip edebilirsiniz.